A brit kormány szerdán kiállt a meghozott szigorításai mellett, miközben sok kritika éri őket amiatt, hogy nem hoztak elég szigorú intézkedéseket. Az Egyesült Királyság jelenleg Európa egyik legszigorúbb országa, és a lakosság támogatja is a jelenlegi intézkedéseket, de a szakemberek szerint ez sem fogja megállítani a gyors terjedést, szigorúbb intézkedések kellenének. A kormány saját bevallása szerint az egészségügyi vészhelyzetre való határozott reakció és a gazdaság működésének fenntartása között próbál egyensúlyozni.
Boris Johnson kedden bejelentette, hogy a bárok legfeljebb 10-ig lehetnek nyitva, és egyben megkérte a lakosságot, hogy otthonról dolgozzanak, ha ez lehetséges. Az intézkedések várhatóan 6 hónapig lesznek érvényben. A kormány korábban már döntött a hat főnél nagyobb összejövetelek betiltásáról, az ország ezzel a legszigorúbbak között van Európában.
Az európai országok közül a briteknél a legnagyobb a halálozások száma, majdnem 42 ezer. A helyi tudósok szerint a járvány korlátozások nélkül naponta akár 50 ezer új esetet is eredményezhetne október közepére.
Dominic Raab külügyminiszter szerdán arra figyelmeztette a lakosságot, hogy tartsák be az új, célzott intézkedéseket, hogy ne kelljen azoknál szigorúbbakat bevezetni.
A félatuonóm skót kormány a tartományban viszont ennél sokkal szigorúbb intézkedéseket hozott, például minden érintkezést betiltott a nem egy háztartásban élők között, és kétséges, hogy a jelenlegi intézkedések elegendőek lesznek-e a sűrűn lakott Angliában a járvány megfékezésére. Nicola Sturgeon skót első miniszter szerint a járványügyi számok aggasztóak, és az ország fordulóponthoz ért.
ELMONDÁSA SZERINT A JÁRVÁNYÜGYI TANÁCSADÓINAK AZ A VÉLEMÉNYE, HOGY A JOHNSON ÁLTAL ELFOGADOTT CSOMAG NEM LESZ HATÁSOS A JÁRVÁNY VISSZASZORÍTÁSÁÉRT FOLYTATOTT HARCBAN.
Angliában hat fő alatt bárki találkozhat bárkivel. Walesben és Észak-Írországban is némileg eltérő intézkedések vannak érvényben.
A teljes cikk a portfolio.hu oldalán olvasható el, idekattintva.