Több műanyagcsomagolás került a kukákba a karantén alatt egy brit kutatás szerint, ennek pedig mindössze elenyésző részét hasznosítják újra. Ráadásul egyre több maszkot és gumikesztyűt dobnak el: a becslések szerint havonta 194 milliárdot használnak ezekből világszerte. Egy eldobható maszk 450 év alatt bomlik le teljesen a tengerekben.
Magyarországon Falus András immunológus például az elmúlt hetekben az mondta, mindenhol érdemes maszkot hordani, ahol néhány méteren belül több ember tartózkodik. Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa pedig júliusban helyeselte a maszkviselés szigorítását, Merkely Béla a Semmelweis Egyetem rektora pedig szintén azt javasolta, hogy zárt térben mindenki hordjon maszkot.
Szakértők közben arra hívják fel a figyelmet, hogy az egyszer használatos védőeszközök, például az eldobált maszkok egyre nagyobb környezeti problémát okoznak. Még a koronavírus-járvány kitörése előtt az ENSZ becslése szerint évente 13 millió tonna műanyaghulladék került a világ óceánjaiba. Erre tehet most rá még egy lapáttal a járvány.