Segíthet lassítani a koronavírus terjedését a BCG-oltás

virusmaszk-logo
Covid-19 Tesztek, Maszkok, Kesztyűk, Fertőtlenítők

Megjelent az első számottevő tudományos tanulmány a BCG-oltás és a koronavírus kapcsolatáról: a Michigani Egyetem kutatói kiszámolták, hogy az Egyesült Államokban 80 százalékkal kevesebb ember hunyt volna el akkor, ha legalább 2000-től bevezették volna kötelezően a vakcinát – írja a Medical News Today. A tuberkulózisra adott BCG különlegessége, hogy bár 100 százalékos védelmet nem nyújt, több kórokozóval szemben is meglehetősen hatékony.

Virusmaszk

Virusmaszk

Korábban a WHO adott ki arról közleményt, hogy semmi nem bizonyítja a BCG védőoltás hatásosságát a koronavírus ellen, mindezt azért tette azonban, mert akkor még tényleg nem volt a koronavírussal kapcsolatos konkrét kutatás. A Science Advances tudományos folyóiratban megjelent tanulmány most az első igazi számottevő papír ebben a témában.

Korábbi kutatások is foglalkoztak már a témával, május elején például kutatók egy csoportja olyan mechanizmust azonosított, amely szerepet játszik a vakcina hatékonyságában. A mostani kutatás nem biológiai módszerekkel, hanem statisztikával próbálja megoldani a problémát: nem a teljes abszolút betegszámot és halálozási számot vizsgálja, hanem az országokban megjelenő beteg- és halálozási szám emelkedését.

A teljes cikk elolvasható a 24.hu oldalán, idekattintva.