Vakcina helyett szájon át bevehető gyógyszer lehet a megoldás a koronavírus-járványra – legalábbis a kínai kutatók szerint. Az egereken már tesztelt új gyógyszer elvileg hatékony, de egyelőre azt sem tudni, sikerülne-e megismételni az elért eredményeket.
koronavírus-járvány kitörése óta arra vár a világ, hogy végre elkészüljön a kórokozó elleni vakcina, ami védelmet nyújthat a fertőzés ellen. Amíg nem áll rendelkezésre a vakcina, az orvosok csak a tüneteket tudják enyhíteni, így a felépülés gyorsasága is attól függ, milyen tüneteket okoz a fertőzés az egyes betegeknél. Bár ezen a tudósok garmadája dolgozik, egyelőre nem tudni, mikorra lehet ilyen fegyver a kezünkben. Az amerikaiak kísérleti oltóanyaga ígéretes, Bill Gates szerint viszont évekbe telhet, mire elkészül a szérum. És miközben Kína is fejleszti a sajátját, a tudósaik egy másik úton is elindultak.
A Cell című tudományos folyóiratban publikált kutatási eredmény szerint a kínai tudósoknak sikerült egy olyan gyógyszert kifejleszteniük, amely a védőoltást kiváltva gyógyíthatja a COVID-19 fertőzést. Sőt, azt állítják: nemcsak ugyanúgy működik, mint egy oltóanyag, de még gyorsabb is annál.
Fontos megjegyezni, hogy a gyógyszert eddig csak egereken tesztelték, embereken nem. Az állatokon elért eredmények viszont a kínaiak szerint biztatónak tűnnek.