Ezért nem szabad járvány idején egymás mögött sétálni vagy futni

virusmaszk-logo
Covid-19 Tesztek, Maszkok, Kesztyűk, Fertőtlenítők

A sebességtől függően megnő a védőtávolság!

Virusmaszk

Virusmaszk

Bár az új koronavírus-járvány miatt életbe lépett, jelenleg hatályos jogszabályok engedélyezik az egyéni sporttevékenységet, a sétát, túrázást vagy kerékpározást, arra nem térnek ki, hogy ezekben az esetekben is megfelelő-e az előírt 1,5-2 méteres távolságtartás, amit egymástól tartunk. A COVID-19 járvány idején a gyaloglás, a kerékpározás, a kocogás és bármilyen szabadban eltöltött tevékenység szerepe komolyan felértékelődött.

Ami nagyon fontos, hogy ebben az esetben, a sebességtől függően megnő a védőtávolság is. Apró cseppek nem csak köhögéssel és tüsszentéssel jutnak a levegőbe, de a sportolás során jelentkező fokozott légzéssel is.

A belga és holland tudósok ugyanis felhívták a figyelmet arra, hogy ha sétálni, futni vagy kerékpározni megyünk, akkor legyünk fokozottan óvatosak. Amikor ugyanis valaki futás közben lélegzik, tüsszent vagy köhög, az esetleges vírusrészecskék a levegőben maradnak és, aki mögöttünk fut vagy sétál, bekerül az úgynevezett „csúszásáramba".

Ne sétáljunk vagy fussunk egymás mögött!

A kutatók a kísérleteik során különböző helyzetekben (egymás mellett, átlósan egymás mögött és közvetlenül egymás mögött) szimulálták a sporttevékenységet végző személyek nyálrészecskéinek mozgását gyaloglás és futás közben. Általában ezt a modellezési módot használják a sportolók teljesítményszintjének javítására is.

Arra jutottak, hogy az új koronavírus terjedése miatt érdemes tartózkodnunk attól, hogy közvetlenül valaki mögött sétáljunk, fussunk vagy kerékpározzunk.

A teljes hírt az origo.hu oldalán tudja elolvasni, ide kattintva. »